DOLAR 32,6190 0.33%
EURO 34,7829 0.23%
ALTIN 2.484,05-0,61
BITCOIN %
Ankara
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

69 okunma

Numan Kurtulmuş’tan The Economist’e tepki: ‘Sen kimsin? Bir dergi’

ABONE OL
5 Mayıs 2023 17:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Florya’da Mardinliler Buluşması’na katıldı. Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada İngiltere’nin The Economist ve Fransa’nın Le Point ve L’Express dergilerinin kapaklarını göstererek, kapaklarda yer alan görsel ve metinleri yorumladı.

The Economist dergisinin kapağını gösteren Kurtulmuş, “Dünyanın en çok satan dergilerinden birisi. Diyor ki, 2023’ün en önemli seçimi. Şurada biraz da ortadan yırtılmış bakın. Görsellerde detaya dikkat etmek lazım. Ortadan kırıştırılmış, buruşturulmuş bir Türk Bayrağı. Burada da diyor ki, Erdoğan gitmeli. Şu karede de, şu yuvarlakta da, Erdoğan gitmeli diyor. Yukarıda da demokrasiyi kurtar diyor. Sen kimsin? Bir dergi” diye konuştu.

Kurtulmuş, “Biz Türkiye yüzyılı dedikçe Avrupa’da, Amerika’da, bazı merkezlerde birilerinin de kalbi pıt pıt atmaya başlıyor. Türkiye’de biz 21 yılda vesayet odaklarını tarihin tozlu raflarına göndermeyi başardıysak, vesayetleri yene yene Türkiye’yi bu noktaya ulaştırdıysak milletin gayretiyle ve azmiyle Allah’ın izniyle önümüzdeki dönemde de küresel vesayet odaklarıyla mücadele ederek Türkiye’yi küresel bir güç haline getireceğiz. Bir dünya devleti haline getireceğiz. Bunu biz biliyoruz size anlatmama gerek yok ama elin oğlu da bunu çok iyi biliyor. Son zamanlara geldikçe bunu sizle paylaşmak istiyorum. Seçim yaklaştıkça, biz nasıl gayretle mücadele ediyor ve Türkiye yüz yılının kapılarının sonuna kadar açılması için milletimizle birlikte çalışıyorsak, elin oğlu da boş durmuyor. Her türlü çalışmayla, zaten az evvel ifade edildi. FETÖ’yü, Kandil’i Avrupa’daki PKK’yı birbirine hiçbir şekilde benzemeyen yedi tane yamalı bohça koalisyonunun ortaklarını içeride ve dışarıdaki birtakım sermaye gruplarını, bir şekilde bir araya getirip nasıl Tayyip Erdoğan karşıtlığı üzerinden konuştularsa, konuşmaya devam ediyorlarsa yurt dışından da onlara sufle veriliyor. Onlara destek veriliyor” dedi.

‘BİR PSİKOLOJİK HAREKAT DAİRESİNDE HAZIRLANMIŞ’

The Economist dergisinin kapağını işaret eden Kurtulmuş, “Dünyanın en çok satan dergilerinden birisi. Diyor ki, 2023’ün en önemli seçimi. Şurada biraz da ortadan yırtılmış bakın. Görsellerde detaya dikkat etmek lazım. Ortadan kırıştırılmış, buruşturulmuş bir Türk Bayrağı. Ortasında bir çizgi var. Tesadüf değildir. Adam bunu koyarken buraya koyarken en az bir hafta 10 gün çalışmıştır. Altında diyor ki oy, oyu da dikkat çeksin diye kırmızı yazıyla siyah zeminin üzerine koymuş. Burada da diyor ki, Erdoğan gitmeli. Şu karede de, şu yuvarlakta da, Erdoğan gitmeli diyor. Yukarıda da demokrasiyi kurtar diyor. Sen kimsin? Bir dergi. Her detayı çalışılmış. Bir psikolojik harekat dairesinde hazırlanmış. Öyle, bunlara sorduğunuz zaman demokrasi memokrasi. Sana ne? Türkiye demokrasisi dünyanın en etkin, en güçlü demokrasilerinden biridir. Elin gavurundan ders almaya da hakkı yoktur. Bir şekilde böyle bir hakkın olmadığını söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’DE MİLLETİN KULLANACAĞI OYUN RENGİNDEN SANA NE?’

Numan Kurtulmuş, “Demokrasiden bahsediyorsun. Bakın görün. Bu millet bir kere demokraside çok yüksek katılımla seçime katılıyor. Bu seçimde böyle olacak. Siz dünyanın en büyük demokrasileri olduğunuzu söylüyorsunuz. Yüzde 50’nin üstüne katılım çıktığı zaman zil çalıp oynuyorsunuz, seviniyorsunuz. Türkiye’de milletin kullanacağı oyun renginden sana ne? Cevabını versinler. Türk halkı, Amerika’da herhangi bir seçime girmiyor. İngiltere’de bir seçime girmiyor. Türkiye’de, Türkiye’nin Cumhurbaşkanını ve bu cumhurbaşkanı Erdoğan olmasın diyerek çırpınıyorsun arkanızdaki motivasyon nedir? Erdoğan Cumhurbaşkanı olmazsa siz ne kazanacaksınız? Bunu bir izah edin” dedi.

‘KARDEŞİM SEN İŞİNE BAK’

“Bu beyler güçlü ve büyük Türkiye’den rahatsızlık duyuyorlar. Bu beyler emir alan değil, ortak şekilde dünya meselelerini çözme iradesi olan bir Türkiye’den rahatsızlık duyuyorlar” ifadelerini kullanan Kurtulmuş, “Bu beyler mesela Ukrayna-Rusya Savaşı’nda kendi bildiği istikamette milli menfaatlerini koruyan bir Türkiye değil, Batı’nın çıkarlarına hizmet eden bir Türkiye’yi istiyorlar. O devirler geride kaldı iki tane, üç tane İHA almak için kapınızda beklediğimiz, beklettiğiniz dönemler geride kaldı. Türkiye güçlü bir şekilde gidecek ve siz bu yayınları yaptığınız sürece de bu millet tam tersini yapmaya çalışacak. Erdoğan’a sahip çıkacak, demokrasisine sahip çıkacak Bu da bir başka şey, Fransız dergisi dünyanın en çok satan dergilerinden birisi. Seçtikleri resimlere bakın, kullandıkları tabirlere bakın. Orta Doğu’daki durumdan bahsediyor Fransızca. Göçmen meselesinden bahsediyor ve Erdoğan Putin’e benziyor anlamında bir sözü de manşeti çekiyor. Kardeşim, sen işine bak. Önce Fransa’daki o hayattan koparılmış olan göçmenlerin sorunlarını çöz de ondan sonra Türkiye’ye ayar verecek bir cümleyi söyle” şeklinde konuştu.

‘BU BAŞLIKLAR BİZİ TEYİT EDİYOR’

Yabancı dergilerin kapakları üzerinden Millet İttifakı ile ilgili de konuşan Kurtulmuş, “7 tane ortağın olduğu bir yamalı bohça koalisyonu, 7 tane ortak cümleleri yok. Nereye gideceklerini bilmezler, Türkiye’nin herhangi bir meselesini sorsanız, onun nasıl çözüleceğini de bilmezler. Tek şeyleri, Erdoğan karşıtlığıdır diyorduk. Çok abartıyorsunuz diyorlardı. İşte bu başlıklar bizi teyit ediyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş